BARBARA BORČIĆ: ZGODBE, KI ŠE NISO NAPISANE, predstavitev projekta

Mestna galerija Nova Gorica

NYWS Dragan Alajbegovic Kugler

Na Soočanju bomo skupaj z Barbaro Borčić, kuratorko, publicistko, nekdanjo direktorico SCCA-Ljubljana in prvo vodjo Postaje DIVA, spregovorili o mednarodnem projektu z naslovom Zgodbe, ki še niso napisane – Spletni arhivi umetnic / Not Yet Written Stories – Women Artists’ Archives Online (2020-2022). Omenjeni evropski projekt na podlagi raziskave in dogodkov vzpostavlja arhive umetnic, dostopne v skupnem spletnem repozitoriju (www.forgottenheritage.eu ). SCCA, ki sodeluje pri projektu, je izbor umetnic usmeril v različne generacije: Ana Nuša Dragan, Zemira Alajbegović in Ema Kugler. Gre za ključne umetnice, ki so delovale/delujejo na področju akcije/performansa, filma in video umetnosti. Predstavitvi projekta z razstavami, delavnicami, simpozijem in publikacijo bo sledil kratek program filmov in video del umetnic.

Predavanje iz cikla Soočanja s sodobno vizualno umetnostjo je nastalo kot stalno sodelovanje med Mestno galerijo Nova Gorica in SCCA-Ljubljana.