Nova kulturno-informativna točka

Big image alt

V stavbi Železniške postaje v Novi Gorici, ob Trgu Evropa, najbolj nazornem stičišču obeh mest, odpiramo kulturni info point za obe mesti. V njem bo imel sedež tudi Zavod Area 57/15, ki že pripravlja dvojezični čezmejni spletni portal »GoriziaNovaGorica«. Cilj te spletne strani je omogočanje pretoka informacij med mestoma, in sicer z objavo različnih dogodkov, s poudarkom na kulturi, tako na slovenski kot na italijanski strani. Poleg informacij o dogodkih v Novi Gorici in Gorici ter bližnji okolici, bo portal nudil uporabne informacije za turiste, pa tudi za lokalne prebivalce z obeh strani meje, ki še vedno premalo poznajo dogajanje in običaje pri sosedih. En del spletne strani bo posvečen zgodovini, arhitekturi in zanimivostim obeh mest.

Na sedežu bomo sprejemali številne turiste, ki pridejo posamezno ali v večjih skupinah in obiščejo Trg Evrope, a se pogosto ustavijo le tam in le redko zaidejo v center Nove Gorice ali Gorice. Posredovali jim bomo osnovne informacije in jim svetovali naj obiščejo tudi druge dele obeh mest in okolice. Želimo si, da bi kulturno-informacijska točka vključevala tudi odprtje majhne trgovine z lokalnimi izdelki, knjigami in DVD-ji. Prav tako bi bilo zelo pozitivno izkoristiti notranjost postaje, ki je trenutno v stanju delne opustitve, in sicer za organizacijo razstav in drugih kulturnih prireditev, ki bi privabili tako prebivalce slovenske kot tudi italijanske strani.

Centro Culturale di Nova Gorica è membro di