Dan, posvečen Bogdanu Žoržu

Big image alt
foto: arhiv Družina

Psiholog, terapevt in pedagog Bogdan Žorž je s svojim dolgoletnim delom na področju pomoči mladim v stiski zapustil močne sledove. Njegova predavanja, medijski nastopi in knjige so pomagali številnim družinam, ki so se znašle v najrazličnejših psihičnih preizkušnjah. Neutruden delavec na različnih področjih, mentor mnogim generacijam socialnih in humanitarnih delavcev, velik ljubitelj narave in zborovskega petja je bil v svojem življenju povezan s številnimi ljudmi, ki jih je novica o njegovi prezgodnji smrti presenetila in zato še toliko bolj pretresla. Spominski dan bo ob 1. obletnici Žorževega odhoda poskušal odslikati njegovo življenje z najrazličnejših zornih kotov, v ospredju pa bodo tudi aktualne družbene teme s področja psihologije, družine in vzgoje mladih.

Brezplačne vstopnice za prireditev lahko dvignete na naši blagajni v času uradnih ur, na voljo pa so tudi v župniji Dornberk.

Centro Culturale di Nova Gorica è membro di