STEFAN DOEPNER & JAKOB HARISCH: Multimedijska delavnica

Mestna galerija Nova Gorica

jouleThief2

Vas zanima, kako osvetliti led lučko z odrabljeno in izpraznjeno baterijo?

Vabljeni na delavnico izdelave vezja joule thief, na katerimo bomo s pomočjo hekerskega postopka in »naredi sam« principa izdelovali vezja za izrabo odrabljenih baterij. V manufakturnem procesu se bo recikliralo odvržene baterije in dele starih računalnikov, diskutiralo, testiralo in navsezadnje ustvarjalo družbena vezja.

Učinek joule thief vezja je v tem, da iz skoraj praznih baterij potegne potrebno elektriko za delovanje LEDic. Običajno je za delovanje LEDic potrebnih 3-3.5 voltov, vezje joule thief pa omogoča, da lahko za delovanje LEDic koristimo baterije, ki so skoraj prazne – vse tja do 0.3 V. To je meja, ko elektronske naprave ne reagirajo več, s pomočjo joule thief pa bomo iztisnili še zadnje baterijske moči.

Centro Culturale di Nova Gorica è membro di