PAPANDOPULO KVARTET

Gordan Tudor, altovski saksofon
Goran Jurković, tenorski saksofon
Tomislav Žužak, baritonski saksofon

Vsi štirje glasbeniki so diplomirali na zagrebški Glasbeni akademiji pri prof. Draganu Sremcu. Izpopolnjevali so se na konservatoriju v Parizu, Amsterdamu, Dunaju ter pri številnih drugih mednarodno prizanih saksofonistih. Kvartet je nastopil na pomembnih festivalih in glasbenih prireditvah, kot so Dubrovniške poletne igre, Glasbeni bienale Zagreb, Glasbena tribuna v Opatiji, Splitko poletje, Dnevi nove glasbe v Splitu, Echoraum na Dunaju, ter na številnih drugih koncertnih prizoriščih. Posebej se posvečajo novi glasbi mladih hrvaških in tujih skladateljev. Izvedli so praizvedbe Mirele Ivičević, Frana Đurovića, Mattiasa Kranebittra, Dubravka Palanovića, Tene Borić i drugih, ne zanemarjajo pa tudi glasbe minulih stoletij. Redno sodelujejo z Zagrebškim kvartetom saksofonov in pianistom Ivanom Batošem. Člani kvarteta radi predajajo svoje znanje mladim, saj učijo na glasbenih akademijah v Zagrebu, Sarajevu in Novem Sadu ter mnogih glasbenih šolah, delujejo pa tudi kot mentorji na mojstrskih tečajih doma in v tujini. Skupaj so ustanovili šolo saksofona v Jaski blizu Zagreba, ki se je razvila v izjemno uspešen mednarodni seminar za učitelje in študente saksofona.

PROGRAM:

Gioachino Rossini (arr: Gaetano Di Bacco): Rossini ... per quattro
(Il Barbiere di Siviglia... La Gazza Ladra... L'italiana in Algeri... Il Barbiere... La Danza... Semiramide)

Mirela Ivičević: Goldspell  I & II

Boris Papandopulo: Šest krokijev