ENSEMBLE LES ELÉMENTS
Grad Kromberk
Člani komorne skupine Ensemble Les Eléments so se spoznali med študijem na Visoki šoli za umetnost v Bernu in Akademiji za staro glasbo Schola Cantorum Basiliensis v Baslu v Švici. Kot skupina so se uradno oblikovali v letu 2011 pod mentorstvom prof. Michaela Forma. Repertoar ansambla obsega dela baročnih mojstrov različnih slogovnih smeri. Posebej poglobljeno se člani posvečajo študiju historično informirane izvajalske prakse, predvsem stilistično korektni ornamentaciji. Z veseljem eksperimentirajo tudi z improvizacijskimi elementi in vložki, s čimer je izvedba bolj živa in življenjska. Na tak način želijo staro glasbo približati širšemu krogu poslušalcev.
Anne Simone Aeberhard (Švica), kljunasta flavta
Mojca Gal (Slovenija), violina v stari menzuri
Bruno Hurtado Gosalvez (Španija), viola da gamba
Jean-Christophe Dijoux (La Réunion/Francija), čembalo in orgle
Okvirni program:
G. P. Telemann: Sonata za flavto, violino in čembalo v F-duru, TWV 42: F8
F. Barsanti: iz Sonatas or Solos for a Flute with a thorough bass for the Harpsicord or Bass Violin, op. 1: Sonata VI v B duru
G. F. Händel: Triosonata v c-molu za rekorder/ flavto, violino in basso continuo, HWV 386a
G. P. Telemann: Sonata za kljunasto flavto, violino in čembalo v a-molu, TWV 42: a1
Gasparo Visconti: Iz: Sonate per violino e basso continuo, Sonata št. 1 v c-molu
Willem de Fesch: Iz Sonatas Opus XII, Sonata št. 7 v A-duru
Vstopnina: !4 €, 10 €
Ob 19.00 brezplačno vodstvo po razstavi Prišleki z vzhoda:
Na razstavi predstavljamo izjemno arheološko odkritje na območju Mirna. Arheologi so v letih od 2009 do 2013 na območju mirenskega zaselka Japnišče raziskali devet grobov, ki sodijo v čas od konca 5. do sredine 6. stoletja. Predvidevamo, da so bili tu pokopani pripadniki germanskega ljudstva Vzhodnih Gotov. Najdišča, ki bi jasno kazala na prisotnost tega ljudstva in ki bi dokumentirala zgodovinsko obdobje obstoja vzhodnogotske države so v Sloveniji zelo redka. Zato ima ta najdba izjemen pomen za stroko in za lokalno javnost, saj razkriva delček preteklosti tega prostora, ki je bila doslej slabo poznana. Po razstavi vodi avtorica razstave Ana Kruh.