MED ZVOKI KRAJEV 2015

Big image alt

Kulturni dom Nova Gorica se že sedemnajstič zapored pridružuje karavani glasbenega festivala 'Med zvoki krajev' (Nei suoni dei luoghi), ki ga organizira društvo 'Progetto Musica' iz sosednje Italije. Festival bo tudi tokrat s koncerti bogatil poletne večere v Furlaniji Julijski krajini, enega pa bomo, kot tradicionalno, gostili tudi pri nas. Novogoriški Kulturni dom namreč že od samega začetka leta 1999 sodeluje z italijanskim društvom in s posredovanjem slovenskih zasedb promovira goriške glasbenike ter jih predstavlja mednarodni javnosti. Tako bo 2. avgusta v San Pier d'Isonzo koncertirala zasedba There be monsters, katere član je goriški saksofonist Boštjan Simon, 12. avgusta pa se bo v Avianu predstavil Etnoploč trio, kjer poustvaja goriški trobentač Matej Špacapan. 29. avgusta se dogajanje seli na slovensko stran, na grad Kromberk, kjer so bo z začetkom ob 20. uri predstavil italijanski kvartet harmonik Aires. Lepo vabljeni, vstop je prost!