NOVICE

Skrb Kulturnega doma Nova Gorica za promocijo goriške poustvarjalnosti in ustvarjalnosti

Big image alt
photo: Matej Vidmar

Kulturni dom Nova Gorica v svoje glasbene programe redno uvršča tako mlade nadarjene glasbenike kot tudi že uveljavljene ustvarjalce. Poleg tega skrbi tudi za njihovo promocijo v slovenskem in širšem prostoru. Naj omenimo le nekaj najodmevnejših spodbud za goriške glasbenike, ki smo jih sprožili :

• festivalu Med zvoki krajev, ki se odvija v Furlaniji Julijski krajini, smo ponudili Nova Jazz Quintet; nastopili so 29. 8. 2014 v Aielu del Friuli,

• Big Bandu Nova smo omogočili predstavitev v kulturnih domovih drugih slovenskih krajev, s katerimi poslovno sodelujemo: v Murski Soboti (19. 12.) in Sežani (20. 12.) bodo tako nastopili skupaj z gospel pevko Sherrito Duran in vokalno skupino Singgirls,

• na našo pobudo je simfonični orkester FVG Mitteleuropa v program vključil goriško violinistko Mihelo Brecelj, ki je na našem velikem odru 29. 11. 2014 z orkestrom igrala Koncert za violino in orkester v D-duru P. I. Čajkovskega,

• prav tako na našo pobudo je simfonični orkester FVG Mitteleuropa sprejel goriškega pevca, Vladimirja Čadeža, ki bo kot solist nastopil v Puccinijevi Slovesni maši med 21. in 23. decembrom, v Trstu, Pordenonu in Vidmu.

In nenazadnje, prav na pobudo Kulturnega doma Nova Gorica je bilo v okviru čezmejnega festivala ECHOS – Čezmejni odmevi izvedeno naročilo nove skladbe goriškega skladatelja Marijana Mlakarja, ki je bilo krstno izvedeno v italijanskem Tarcentu.