2015

BACEK JON FILM, r. Mark Burton, Richard Starzack (Velika Britanija/Francija, 2015, brez dialogov, 85. min) 4+

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

Bacek Jon film (Velika Britanija/Francija, 2015) 4+
Bacek Jon film (Shaun the Sheep The Movie, Velika Britanija/Francija, 2015, brez dialogov, 85. min) 4+

režija
Mark Burton, Richard Starzack
scenarij Mark Burton, Richard Starzack
fotografija Charles Copping, Dave Alex Riddett
animacija Will Becher, Steve Cox
producenti Paul Kewley, Julie Lockhart, Peter Lord, David Sproxton
distribucija Blitz Film & Video Distribution

zgodba

Jon je iznajdljiv bacek, član črede na kmetiji, ki jo zgolj teoretično nadzorujeta kmet in njegov neučinkoviti ovčar Bitzer. Jonovemu trudu navkljub je življenje na kmetiji padlo v dolgočasno rutino in zato skuje pretkan načrt: omisli si prost dan! Dogodki bliskovito uidejo z vajeti in kmet odide s kmetije v velemesto. Da bi kmeta pripeljal nazaj, mora tja tudi Jon s čredo. Tam doživijo vrsto prigod, Jon pa sreča tudi osirotelega kužka Slipa, ob katerem spozna, da dóma in družine ne gre jemati za nekaj samoumevnega.