PREGLED SLOVENSKEGA KRATKEGA KOMIČNEGA FILMA

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

kratki film

Pregled slovenskega kratkega komičnega filma

Po projekciji pogovor z ustvarjalci, ki ga bo vodil Erik Toth.

• Betmen (Hieronim Vilar, 2011, 6,5')

Glavni junak si v kočljivi situaciji, ki se pripeti v supermarketu, nadene masko in skuša uresničiti svoje poslanstvo.

• Felix: v vrtincu slave (Matevž Jerman, Matej Bandelj, 2009, 20')

Rockumentarni mockumentarec o vzponu in padcu Felixa, moža, ki je z igranjem na plastično kitaro obnorel internetno občestvo.

• Dotexe (Aleksandar Pejić, Juš Premrov, 2010, 5')

Znanstvenofantastična črtica o prepadu med človekom in tehnologijo.

• Lasje (Barbara Zemljič, 2008, 28')

Najstnica Mina si nujno želi dolgih las, saj naj bi jo njena simpatija Nejc potem ljubil. Oče Janez jo želi obvarovati nepridipravov, mama Majda pa sanjari o strastni romanci. Lasje so črna komedija o tem, kaj se zgodi, če protagonisti živijo v sanjah namesto v realnosti.

• Fak Ju (Fabris Šulin, 2014, 18')

Po zabavni noči se dekle in fant, skorajšnja neznanca, odpravita na celodnevni potep po Ljubljani, ki se konča ... s presenečenjem.

• Messi se je poškodoval (Nikolaj Vodošek, 2012, 21')

Jože in Milena se soočata z zakonskimi težavami. Milena je prepričana, da je debela, Jože pa navija za NK Barcelono. Njun zakon lahko reši le »aerobika«.

• Fužine nejbrhud – Športni upi (Diego Menendes, 2010, 20')

Fužine, delavsko naselje, ki se je začelo graditi v začetku osemdesetih let prejšnjega stoletja, ni na prvi pogled nič posebnega, toda v njem se skriva nekaj strašnega, bizarnega. Da bi to razumeli, morate gledati z očmi Diega Menendesa.