2017

POŠAST MOLI, Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger (Švica/Nemčija/Švedska, 2016) 4+

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

POŠAST MOLI (Švica/Nemčija/Švedska, 2016) 4+

Pošast Moli (Ted Sieger's Molly Monster – Der Kinofilm, Švica/Nemčija/Švedska, 2016, sinh., 70 min.) 4+

režija: Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger
scenarij: John Chambers, Ted Sieger
glasba: Annette Focks
igrajo: Sophie Rois, Jay Simon, Judy Winter, Gerrit Schmidt-Foß, Santiago Ziesmer, Klaus-Dieter Klebsch, Michael Iwannek, Jennifer Wiltsie
distribucija: FIVIA – Vojnik

zgodba
Pošast Moli odrašča v ljubeči pošastni družini z očkom, mamico in malim prijateljem Edisonom. Pričakujejo pa tudi novega člana. Moli komaj čaka, da se izvaljeno jajce odpre in da ven pokuka bratec ali sestrica. Mama in oče se odpravita na Jajčni otok, kjer morata po pošastnih pravilih pričakati novega družinskega člana. Toda s seboj pozabita vzeti kapo, ki mu jo je spletla Moli. Da se mladič ne bi prehladil, mora Moli za njima. Čaka jo napeto, barvito in domišljijsko potovanje čez hribe in doline, mimo žgečkljivcev in puhajočih grmičkov vse do otoka.