ELVIRA HASANAGIĆ IN ALEKSANDRA PAVLOVIČ

.

Elvira Hasanagić, sopran
Aleksandra Pavlovič, klavir

Sopranistka Elvira Hasanagić je diplomirala in magistrirala na Visoki šoli za glasbo in gledališče v Münchnu ter na Bavarski gledališki akademiji August Everding (prav tako v Münchnu) v razredu prof. Edith Wiens, prof. Daphne Evangelatos in prof. Celine Dutilly. Vse od začetka njene glasbene poti jo mentorsko spremlja prof. Doroteja Cestnik Spasić. Je prejemnica številnih nagrad z državnih in mednarodnih tekmovanj, prav tako je štipendistka Ministrstva za kulturo RS, DAAD, Deutschen Bühnenverein in Društva Richard Wagner Ljubljana. V berlinski Staatsoperi je sopranistka Elvira Hasanagić debitirala leta 2011 v vlogi Irine (P. Eötvös, Tri sestre). Sledile so številne operne vloge in koncerti samospevov, s katerimi je navdušila občinstvo.

Aleksandra Pavlovic

Aleksandra Pavlovič je leta 2002 zaključila pianistični študij na Moskovskem državnem konservatoriju P. I. Čajkovski v razredu prof. Leva Naumova. Leta 2004 je opravila podiplomski študij pri prof. Vladimirju Viardoju in Andreju Dijevu. Kot solistka ali kot članica komornih sestavov je koncertirala na pomembnih koncertnih prizoriščih doma in na tujem. Je prejemnica številnih nagrad na državnih in mednarodnih tekmovanjih. Kot komorna glasbenica igra s priznanimi glasbenimi umetniki iz Rusije, Slovenije, Italije in Hrvaške. Dejavna je tudi kot glasbena pedagoginja in predavateljica.

Program:

S. Osterc (1895–1941):
Zvečer (Josip Murn - Aleksandrov)
Slavec (Fran Žgur)
Za materjo (Marica Olup)
Deren sem jas mali bia, prleška ljudska
Jurjevanje, belokranjska ljudska
Biba leze (Danilo Gorinšek)

A. Dvořák (1841–1904):
Als die alte Mutter, op. 55/4 (Adolf Heyduk)

R. Strauss (1864–1949):
Wiegenlied, op. 41/1 (Richard Dehmel)