GAL GJURIN IN TEMNA GODBA Z GOSTI

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

GalGjurinTemna godba

...

Temna godba je svetla godba – je sodobna glasba, ki ceni stare vrednote.

Desetčlanska zasedba Temna godba temelji na klasičnem jazzovskem zvoku (in videzu) iz norih dvajsetih (in deloma swingovskih tridesetih) let prejšnjega stoletja. Poigrava se z zvoki mafijskega časa prohibicije, charlestonom, dixielandom, izvornim bluesom, pouličnim jazzom New Orleansa, burlesko, francoskim ciganskim kitarskim swingom, kabaretom, zvokom evropskih klubov, plesnih dvoran, kavarn in nebotičnikov iz obdobja po prvi svetovni vojni, ki je odzvanjal v slovenski glasbi še tudi v petdesetih in šestdesetih letih. Besedila novih skladb, ki so objavljene na albumu Temna godba (založba DHH), so izključno v slovenskem jeziku. Nikakor ne gre za prepoved alkohola, temveč za prohibicijo razmišljanja, zdravega razuma in vsebine v sodobni izpraznjeni potrošniški družbi. Tem prepovedim Gal Gjurin in Temna godba odgovarjata z ljubeznijo do glasbe in občinstva. Glasbeni repertoar Temne godbe obsega nove avtorske skladbe, hkrati pa starejše Gjurinove uspešnice, dobro poznane z radijskih valov, preoblečene v novo-stari zvok iz norih dvajsetih.