UROŠ PERIČ Z GOSTI

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

Uroš Perič

...

Za Uroša poznavalci pravijo, da je trenutno eden najboljših slovenskih jazz glasbenikov. V bluesu in soulu se počuti enako dobro. Gostoval je pri številnih big bandih in bil gost številnih festivalov, če naštejemo le nekatere: Montreux Jazz Festival, French Quarter Festival v New Orleansu, Sweet Auburn Festival v Atlanti (Georgia), Nisville v Srbiji, Tanjazz v Maroku.

Najpogosteje nastopa s svojim kvartetom. Poje, igra klavir, harmoniko in zadnje čase tudi saksofon. Med drugim je odigral več kot 300 koncertov, posvečenih Rayu Charlesu. Nastopal je v 18 državah na treh celinah (Evropa, S. Amerika - ZDA, Afrika).

Aktiven je tudi kot pisec besedil in skladatelj pesmi. Njegove avtorske pesmi so objavljene na različnih glasbenih albumih, ki so izšli v Nemčiji, Sloveniji in v ZDA. Njegova skladba UP Down Blues je zasedla drugo mesto na velikem tekmovanju ISCN (kategorija blues) v Nashvillu.