ODPRTJE NOVE KULTURNO-INFORMACIJSKE STIČNE TOČKE V NOVI GORICI

Železniška postaja Nova Gorica

Trg Evrope

Vljudno vabljeni v torek, 7. junija 2016, ob 12. uri na uradno odprtje Kulturno-informacijske stične točke, ki je svoje prostore dobila v stavbi Železniške postaje v Novi Gorici, ob Trgu Evrope.

Na slovesnem dogodku bodo spregovorili:
-       Matjaž Nemec, poslanec in podpredsednik Državnega zbora RS,
-       Matej Arčon, župan Mestne občine Nova Gorica in
-       Federico Portelli, odbornik za kulturo Pokrajine Gorica.

V stavbi Železniške postaje v Novi Gorici Kulturni dom Nova Gorica v sodelovanju z AREA57/15, Zavodom za kulturo, izobraževanje in turizem Nova Gorica ter Kulturnim domom Gorica odpira Kulturno-informacijsko stično točko. Namenjena bo prebivalcem obeh Goric in okolice, predvsem pa turistom, ki prihajajo posamezno ali v večjih skupinah na Trg Evrope, a se prepogosto ustavijo le-tam in redko zaidejo v center Nove Gorice ali Gorice. Njim bodo namenjene informacije o kulturnem dogajanju in znamenitostih tako obeh mest kot širšega goriškega prostora.