MILOŠ ZUBAC, guitar

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

Milos Zubac splet naslovna

.

Miloš Zubac se je rodil leta 1992 v Sarajevu. Nižjo glasbeno šolo je končal pod mentorstvom prof. Danice Kurtović. Nato je obiskoval Srednjo Glasbeno šolo "Josip Slavenski" v Beogradu, v razredu prof. Daliborja Naumovića. Trenutno je študent Akademije za glasbene umetnosti v Beogradu pri profesorici Veri Ogrizović. Je dobitnik številnih priznanj in nagrad na državnih in mednarodnih tekmovanjih. Pred kratkim je prejel posebno nagrado na "Classic Art Festival" v Šabcu in je bil izbran med 76 konkurenti za sedemdnevni mojstrski tečaj na Norveškem. Prav tako se je udeležil mnogih mojstrskih tečajev kitare pri priznanih profesorjih (Renato Samuelli, Carlo Domeniconi, Costas Cotsiolis, Scott Tennant, Roberto Fabri, Eliot Fisk, Srdjan Tošić itd.). Nastopil je že na več kot 100 koncertih v Bosni in Hercegovini, Srbiji, Črni gori, Italiji in na Norveškem.

Koncert je nastal v sodelovanju z italijanskim društvom Progetto Musica.