BIG BAND NOVA

Boštjan Simon, dirigent
 Poseben gost:
Saša Nestorović

Big band NOVA deluje že od leta 1996. Takrat je bilo ustanovljeno Glasbeno društvo NOVA in njegovi pobudniki so sledili ideji o ustanovitvi tovrstne zasedbe v Novi Gorici. Sprva skromni nastopi so do danes prerasli v obsežnejše celovečerne koncerte, na katerih so nemalokrat nastopila znana imena slovenske glasbene scene, kot so Anika Horvat, Nuša Derenda, Darja Švajger, Alenka Godec, Oto Pestner, Vlado Kreslin, Janez Bončina - Benč, Nina Pušlar, Nuška Drašček in mnogo drugih. Pred dvema letoma je Big band NOVA gostil priznano ameriško jazz pevko Gwen Hughes, minuli december pa je pripravil pravi gospel spektakel s črnsko soul zvezdo Sherrito Duran in dekliško pevsko skupino Singgirls. Poleg njih na svojih koncertih večkrat spremljajo tudi druge domače nadobudne pevke in pevce. Z leti delovanja je repertoar Big banda NOVA rastel tako po številu skladb kot po svojem repertoarju. Vsebuje skladbe od obdobja zgodnjega swinga, latina, funka do avtorskih priredb slovenskih popevk in ameriških gopelov ter tudi originalnih kompozicij Anžeta Vrabca, Boštjana Simona, Gorana Krmaca in Damijana Valentinuzzija. Vsako leto nastopijo na festivalu big bandov MareziJazz.

Umetniški vodje Big banda NOVA:
od 1995 do 2002: Miloš Rijavec
od 2002 do 2005: Boštjan Simon
od 2005 do 2009: Damijan Valentinuzzi
od 2009 do 2013: Anže Vrabec
od 2013 dalje: Damijan Valentinuzzi

Vstopnine ni.

Vstop prost.
Več o celotnem programu festivala