LADIESAXOPHONE QUARTET

LSQ

.

Izkušene glasbenice - Petro Horvat (sopran saksofon), Weroniko Partyka (alt saksofon), Betko Bizjak Kotnik (tenor saksofon) in Jovano Joka (bariton saksofon) - je v sestav spojila ljubezen do klasičnega saksofona in komornega muziciranja. Njihova zgodba se je začela septembra leta 2013 po letih različnih glasbenih projektov, v katerih so sodelovale, v želji da širši publiki predstavijo repertoar za klasični saksofon na vrhunski ravni in to v edinstvenem ženskem sestavu. V kratkem času so se predstavile v Varaždinu, Puli (HR), Szczecineku (PL), na festivalu EMONA v Ljubljani.

Članice kvarteta so diplomantke in nagrajenke tekmovanj. Njihovi mentorji so bili prof. Matjaž Drevenšek (Akademija za glasbo v Ljubljani), Jean-Denis Michat (CNR Lyon), Lars Mlekusch (Konservatorium Wien - Privatuniversitaet) in Oto Vrhovnik (Universitaet fuer Musik und darstellende Kunst Wien). So uspešne pedagoginje, zaposlene na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana, Srednji glasbeni šoli v Varaždinu, vodijo poletne seminarje in delavnice za saksofon ter aktivno igrajo v zasedbah: Saksofonski orkestar Sequoia, Trio Lirique, Partyka/Rzepecka, JazzIstra Orchestra, Duo Betka Bizjak Kotnik in Milanka Črešnik, LadieSaxophone Quartet.

Vstop prost.
Več o celotnem programu festivala