VELKRO

Stephan Meidell (Norveška), bariton kitara in efekti
Luis Candeias (Portugalska), bobni
***

Mednarodni bend Velkro predstavlja svojo medžanrsko glasbo v novem simbiotičnem projektu "Don't Wait for the Revolution". V njem so elementi roka in elektronske glasbe prav tako pomembni kot elementi kreativnega jazza in proste improvizacije. Ambientalne situacije se križajo z repetitivnimi rifi, abstraktnimi teksturnimi pasažami in razpuščenimi solističnimi poleti. Iščejo povezave v nezdružljivem in kotradiktornem, pri čemer je rezultat lahko ritmičen, hrupen, poetičen ali sanjav.

Recenzija nastopa na Sajeti 2012 iz Radia Študent:

"Nič manj presežen pa ni bil niti zadnji petkov koncert. Mednarodna zasedba Velkro, katere člani so tudi koordinirali letošnjo glasbeno delavnico, je na letošnjo Sajeto prinesla največ alter-rockovske udarnosti, pri čemer je bil nosilni steber norveški kitarist Stephan Meidell. Ta je komade zaznamoval z bolj jasnimi rifi, ki so bili tako zvočno kot kompozicijsko pogosto tudi v funkciji basa, stilsko pa bi jih lahko umestili med post-rock, skandinavsko ambientalno estetiko, bolj klasičen jazz, avantgardni noise in občasno celo enostavnejše progresije, kakršnih smo vajeni v indie rocku. Svojo zvočnost je Meidell širil še z igranjem z violinskim lokom in loopanjem. S hitrimi, nadrobljenimi ritmi, ki jih je pogosto obračal in lomil, je kompozicije držal v napetosti portugalski bobnar Louis Candeias, v ospredju pa je bil domači saksofonist Boštjan Simon. S saksofonom je gradil atmosfero, vodil glavne melodije in se spuščal v intenzivne solaže. Vse skupaj je zvenelo precej razburljivo in vsesplošno navdušenje je bilo nagrajeno s kar dvema dodatkoma in apokaliptičnim koncem." (Peter Cimprič, Radio Študent)

Spletna povezava: http://velkromusic.tumblr.com/

Vstopnina: 9 €