GD NOVA SE PREDSTAVI

.

Ansambel violončelov NOVA

Zasedba:

Petra Tavčar, Polona Soban, Špela Črv, Samo Fučka, Veronika Zagožen, Dušan Vasič, Gal Lemut, Anže Ličen

»Smo skupina mladih primorskih violončelistov, ki smo hkrati tudi člani simfoničnega orkestra NOVA filharmonije. Nastopamo v različnih zasedbah od kvarteta do okteta violončelov. Idejo za oblikovanje tovrstne skupine, ki je v svetu komorne glasbe redko zastopana, smo dobili pri slovitem ansamblu violončelov Berlinskih filharmonikov. Odlikuje nas želja po skupnem ustvarjanju, mladostna razigranost in smisel za skupinsko delo,« pravijo člani ansambla violončelov NOVA. Ansambel sestavljajo mladi glasbeniki, srednješolci in študenti. Nekateri med njimi obiskujejo Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana, drugi nadaljujejo študijsko pot na Akademiji za glasbo v Ljubljani, tretji pa študij opravljajo na drugih fakultetah, glasba pa jim pomeni pomembno preživljanje prostega časa, ki ga želijo umetniško nadgrajevati. Skupaj so začeli igrati leta 2014. Za seboj pa imajo več koncertov. Med pomembnejšimi je nastop v Kulturnem domu Srečka Kosovela v Sežani, kjer so nastopili v briljantnem abonmaju, mini istrska turneja v poletju 2014 na Festivalu Grobnik in v okviru poletnih dogodkov v Paviljonu Parka Pietro Coppo v Izoli ter celovečerni abonmajski koncert v Logatcu. Sooblikovali so koncert, posvečen Iti Rini v Muzeju slovenskih filmskih igralcev v Divači. Vsako leto nastopajo na festivalu Svirél. Z veseljem zaigrajo tudi na prostem, kakor so že nastopili na ulicah Izole, Crikvenice in Novega Sada.

Oboa: Pietro Savonitto, Matteo Murdocco

C. Gardel/prir. D. Johnstone: Por una cabeza
(1890-1935)

Prisrčno vabljeni!
Vstopnine ni. Prostovoljni pripsevki so namenjeni za ohranjanje kulturozgodovinskega bisera.