ZARI PERCUSSION DUO

Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici

Zari Percussion Duo

.

ZARI PERCUSSION DUO, ki ga sestavljata tržačana Alex Kuret in Denis Zupin, je nastal leta 2012. Glasbenika se poznata iz zgodnjega otroštva, ponovno pa sta se srečala na študiju tolkal na Konservatoriju Tartini v Trstu, v razredu profesorja Fabiana Pereza Tedesca. Tam sta poskusila igro v duu, in kmalu se je pojavila zamisel, da bi se skupaj udeležila glasbenega tekmovanja. Prvič sta nastopila leta 2013 na mednarodnem tekmovanju Svirel v Sloveniji, kjer sta osvojila absolutno prvo mesto in tri posebne nagrade. Lovorike pa sta pobrala tudi na tekmovanjih " Città di Piove di Sacco", "Concorso Internazionale Città di Padova", "Premio Nazionale delle Arti 2013" v Rimu,  “Luigi Zanuccoli” v kraju Sogliano al Rubicone, "Concorso Musicale Città di Firenze", "Concorso Caraian" v Trstu, "Premio Rospigliosi - Pistoia", "Concorso Società Umanitaria - Milano" in "International Percussion Competition - Pavia". Ta priznanja so jima omogočila, da sta nastopila širom po Italiji (Rim, Firence, Bologna, Trst, Livorno, Campobasso, Padova, Pescara ...) in tudi v Sloveniji (Ljubljana, Nova Gorica, Bukovica). Njun program vključuje veliko novitet, njune nastope pa sta že posnela Radio Koper in italijanski RAI. Suverena glasbenika ponujata navdušujoč in dih jemajoč nastop, poln izvajalskih trikov, ki jih zahtevajo izbrane skladbe.

Program:

T. Golinski (1986): Purity II
A. Dorman (1975): Udacrep Akubrad
F. Perez Tedesco (1963): Boomerang duo
A. Morag (1976): Octabones
E. Sejourné (1961): Departures

www.zariduo.com

Vstop je prost. Prostovoljni prispevki so namenjeni vzdrževanju samostana.

Več o celotnem programu:
Glasba z vrtov svetega Frančiška