ALJA MANDIČ - violončelo in JURE GORUČAN - klavir

Koncertna dvorana Glasbene šole Nova Gorica

2015_4_13_gm_oder_Alja Mandic splet

.

Alja Mandič je že pri šestnajstih letih pričela s študijem violončela na Akademijo za glasbo v Zagrebu v razred priznanega profesorja Valterja Dešpalja. Dve leti kasneje je bila kot ena najboljših študentk sprejeta v njegov razred tudi na International Musik Academy Liechtenstein. Na Akademiji za glasbo v Zagrebu je Alja diplomirala in magistrirala z najvišjo oceno ter za svojo izvedbo Schumannovega koncerta z Zagrebško filharmonijo bila izbrana za Rektorjevo nagrado Univerze v Zagrebu. Specializacijo je nadaljevala v razredu prof. Monike Leskovar na Conservatoriu della Svizzera Italiana v Luganu, v Švici. Je prejemnica več domačih in mednarodnih nagrad, redno pa se izpopolnjuje na tečajih pri svetovno znanih profesorjih. Kot solistka redno nastopa doma in po Evropi, koncertirala je tudi v Izraelu, Rusiji, v ZDA in na Japonskem. Alja je članica dunajskega ansambla WISE.

2015_4_13_gm_oder_Jure_GorucanJure Goručan je študira na Kölnski Akademiji za glasbo in ples, v razredu slovitega estonskega pianista Arboma Valdmoja ter v razredu brazilskega improvizatorja in strokovnjaka za sodobno glasbo Paula Alvareza. Redno  se udeležuje seminarjev in festivalov širom Evrope, pogosto obiskuje poletne in zimske akademije, med drugim na Hrvaškem, v Litvi, Lihtenštajnu, Švici, Estoniji in Nemčiji pod vodstvom svetovno priznanih pianistov ter pedagogov. Jure je večkratni absolutni prvak tekmovanj TEMSIG v kategorijah klavirja, tolkal ter solfeggia, odlična mesta pa je dosegal tudi na določenih mednarodnih tekmovanjih širom Evrope. Sodeloval je z Zagrebškimi Solisti, večkrat nastopil kot solist s Pärnujskim mestnim orkestrom (Estonija), z orkestrom RTV Slovenija in mnogimi drugimi domačimi in tujimi sestavi.

Vstop prost.