PIHALNI ORKESTER AKADEMIJE ZA GLASBO

Mentor: red. prof. Boris Šurbek

Ivan Trajanoski – saksofon
Mentor: red. prof. Matjaž Drevenšek

Pihalni orkester Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani, ki je bil ustanovljen v študijskem letu 1992/93, šteje približno 75 študentov Oddelka za pihala, trobila in tolkala. Njegov dirigent in umetniški vodja je bil od ustanovitve red. prof. Milivoj Šurbek, lani je bil orkestrov skrbnik asist. Simon Dvoršak, v letošnjem študijskem letu pa je to vlogo prevzel doc. Marko Hribernik. Orkestrov repertoar zajema širok spekter iz standardne klasične ter jazzovske literature, mladi glasbeniki pa še posebno pozornost posvečajo slovenskim skladbam za to zasedbo.

Slovenski dirigent doc. Marko Hribernik, rojen v glasbeni družini, je pričel svojo glasbeno pot kot pianist in je diplomiral na Akademiji za glasbo v razredu prof. A.Bertonclja ter za pomembne pianistične dosežke prejel študentsko Prešernovo nagrado. Že v času študija klavirja, pa je pričel svojo pot dirigenta . Najprej na ljubljanski akademiji pri prof. A.Nanutu, kasneje pa na Univerzi za glasbo na Dunaju v razredu prof.U. Lajovica, kjer je 2004 z odliko diplomiral.

Sodeluje z vsemi slovenskimi orkestri in obema nacionalnima opernima hišama. Kot doma, dirigira tudi v tujini na različnih glasbenih festivalih. Je docent na Akademiji za glasbo v Ljubljani, ter dirigent in vodja študija v SNG Opera in Balet Ljubljana.

Spored:

J. van der Roost: Poeme Montagnard
R. Boutry: Divertimento za altovski saksofon in orkester

A. Reed: Concertino za marimbo in pihala
Dominik Steklasa: Zrejlo je žito (noviteta)
                           Mentor: zasl. prof. Pavel Mihelčič
Arturo Márquez (prir. Oliver Nickel): Danzon št. 2
Leroy Andreson (prir. Jani Šalomon): Fiddle Faddle

Cena vstopnic: 10 €, 7 €

Abonetni Glasbenega abonmaja 2014/15 ter profesorji in gojenci Glasbene šole Nova Gorica skupaj s starši imajo prost vstop.