TRIO GENERATIONS feat. OLIVER LAKE (ZDA, Avstrija)

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

GenerationsLake 2015

.

Oliver Lake, alt in sopran saksofon
Michael Jefry Stevens, klavir
Joe Fonda, kontrabas
Emil Gross, tolkala
Koncert v sodelovanju s društvom Controtempo iz Krmina in festivalom Jazz&Wine of Peace 2015 ter Vilo Vipolže.

Oliver Lake je saksofonist, flavtist, skladatelj, pesnik in slikar, in eden izmed najbolj eklektičnih predstavnikov ameriške jazz scene. Z Juliusom Hemphillom in Floydom La Florejem je leta 1968 v St. Louisu ustanovil legendarni multidisciplinarni kolektiv Black Artists' Group. Vsak glasbeni slog - dixieland, be-bop, soul, rhythm & blues, swing, free jazz ali rock - se v Lakeovi interpretaciji obarva z njegovim prodornim in nepredvidljivim zvokom, ki izraža njegovo svobodno in vizionarsko osebnost. Oliver Lake se je letos pridružil glasbeni zasedbi Trio Generations, multikulturnemu in multižanrskemu, večgeneracijskemu akustičnemu triu, ki ga sestavljajo ritmična sekcija, bas in bobni. Trio Generations je posvojil eklektično glasbeno in kulturno mešanico, ki zajema funk, fusion, rock, jazz, reggae in klasično glasbo.

Vstopnina: 15 €

Po koncertu bo degustacija vin KMETIJE FORNAZARIČ, VOGRSKO in FRLANOVE KMETIJE, VOGRSKO.