Pihalni kvintet NOVA: GLASBENA PRAVLJICA

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

Glasbena mladina NOVArt

.

za otroke vrtcev in I. triade osnovnih šol

Irena Birsa, flavta
   Neža Jelušič, klarinet
   Miha Lončar, rog
   Neža Podbršček, oboa
   Petra Tavčar, violončelo

Pihalni kvintet NOVArt je nekoliko drugačen od tipičnega pihalnega kvinteta, saj se v njem v vlogi fagota pojavlja violončelo, ki s svojim žametno globokim zvokom dopolnjuje basovsko linijo. Člani kvinteta sodijo med obetavne glasbenike Glasbenega društva NOVA, ki so tudi aktivni člani NOVA filharmonije. Nekateri obiskujejo konservatorije, druge pa glasbena pot vodi na Akademije za glasbo. Mladost, radovednost, iskrivost in nadarjenost so odlike te zanimive skupine GD NOVA.

Glasbeniki bodo med koncertom na slikovit način otrokom razložili pojme dinamike, orkestrske skupinske igre in artikulacije, predstavili pa jim bodo tudi družine glasbil (v kvintetu se pojavijo pihala, trobilo in godalo). Otroci tudi naučijo pesmico o Hudi mravljici, spoznajo keltsko harfo, violino in Orffove inštrumente.