2015

SPOZNAVAJMO NOVO GORICO - Predstavitev mesta in prijetno druženje prebivalcev z obeh strani meje

Zbirališče na mejnem prehodu Rafut

Kostanjevica

Forum za Gorico,
Kulturni dom Gorica
Časopis ob meji »ISONZO – SOČA«

vabijo na

VODEN OGLED NOVE GORICE,

ki je namenjen Goričanom, prisrčno vabljeni pa so tudi vsi ostali udeleženci z obeh strani meje.

Zbirališče je v nedeljo, ob 14.30, na bivšem mejnem prehodu Rafut. Od tam se bo skupina odpravila na Kostanjevico, od koder je lep razgled na obe mesti. Sprehod se bo nadaljeval v središče Nove Gorice in zaključil na Trgu Evrope.

Vodiči bodo predstavili zgodovino, politično ozadnje, arhitekturo in kulturo Nove Gorice. Odprta bodo tudi vrata Kulturnega doma Nova Gorica.

Z vami bodo:

Andrea Bellavite, predsednik društva Forum per Gorizia in glavni vodič, Paolo Sergas, Igor Komel, Aldo Rupel, Pavla Jarc in Kristina Markova, ki bo vodenje tudi prevajala.

Vodenje je brezplačno. Po zaključku so vsi udeleženci vabljeni na sedež Foruma za Gorico, Via Arcoli 10, kjer se bo druženje nadaljevalo ob krožniku jote.

Vse dodatne informacije: Andrea Bellavite (0039 339 638 21 80)