2015

DEČEK IN SVET, r. A. Abreu (Brazilija, 2013, brez dialogov) - zaključeno za šole

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

DEčEK IN SVET (Brazilija, 2013, brez dialogov) 7+

Deček in svet (O Menino e o Mundo, Brazilija, 2013, brez dialogov, 80 min.) 7+

režija in scenarij Ale Abreu
scenarij Ale Abreu
glasba Ruben Feffer, Gustavo Kurlat
igrajo Vinicius Garcia, Lu Horta, Marco Aurélio Campos
festivali, nagrade (izbor) Sao Paulo 2013: nagrada za najboljši brazilski film; Annecy International Animated Film Festival 2014: nagrada občinstva; Shanghai 2014: posebna nagrada žirije
distribucija Društvo za oživljanje zgodbe 2 koluta

zgodba
Igrivi in brezskrbni deček Cuca odrašča na idiličnem brazilskem podeželju, kjer se je čas ustavil. Pravo nasprotje je mesto, kaotični metropolis, v katerega se mora s trebuhom za kruhom odpraviti njegov oče, za njim pa tudi Cuca. V mestu deček opazuje družbeni ustroj sveta, ki ga zaznamujejo medijske manipulacije, kontejnerji oblačil iz Azije, mehanične živali in množica odpadkov. Življenje teče povsem drugače kot v belem, podeželskem svetu, katerega idilo poudarjajo žive barve na belem ozadju in zvok flavte.