All Together Now - koncert udeležencev delavnice klasičnega saksofona z J. Gričarjem, N. Arsenijevicem in M. Drevenškom
Dvorana Glasbene šole Nova Gorica
ALL TOGETHER NOW
Nastop udeležencev delavnice klasičnega saksofona
z mentorjema Janom Gričarjem in Nicolasom Arsenijevicem
ter umetniškim vodjo Matjažem Drevenškom.
- - -
MALI ANSAMBEL
Mentor: Nicolas Arsenijević
Wolfgang Amadeus Mozart:
Rondo 'Alla turca'
Aram Khachaturian:
Saber dance
* * *
Lucija Enya Jordaki – sopran
Katarina Lazar – 1. alt
Maksim Gal Šehić– 1. alt
Liza Skrt – 2. alt
Aron Bizjak – 2. alt
Erik Osojnik – 2. alt
Lovro Ličen – 2. alt
Jurij Bregar – 1. tenor
Vida Kregar – 2. tenor
Nejc Zavrtanik – bariton
Tadej Pance – bariton
VELIKI ANSAMBEL
Mentor: Jan Gričar
Joel Love:
Three Images
I. Spring
Heitor Villa-Lobos:
Fantasia
I. Animé
Solist: prof. Matjaž Drevenšek, sopranski saksofon
* * *
Sandra Rijavec – 1. sopran
Tia Ivajnšić – 2. sopran
Bartol Stopić – 1. alt
Martino Luxich – 1. alt
Maria Gabriella Petruzzi – 2. alt
Jurij Bregar - 1. tenor
Vida Kregar – 2. tenor
Tadej Pance – 1. bariton
Michelangelo Ghedin – 2. bariton
Nicolas Arsenijević - bas
ANSAMBEL ALL TOGETHER NOW
Mentorja: Jan Gričar in Nicolas Arsenijević
Jean Matitia:
Devil's Rag
Nicolas Arsenijević – sopranino
* * *
Sandra Rijavec – 1. sopran
Tia Ivajnšić – 2. sopran
Lucija Enya Jordaki – 2. sopran
Martino Luxich – 1. alt
Erik Osojnik – 1. alt
Maria Gabriella Petruzzi – 2. alt
Maksim Gal Šehić– 2. alt
Aron Bizjak – 2. alt
Bartol Stopić – 3. alt
Katarina Lazar – 3. alt
Liza Skrt – 3. alt
Lovro Ličen – 3. alt
Jurij Bregar - 1. tenor
Vida Kregar – 2. tenor
Tadej Pance – 1. bariton
Michelangelo Ghedin – 2. bariton
Nejc Zavrtanik – 2. bariton
Matjaž Drevenšek – bas
- - -
Jan Gričar (1992) spada med mlajšo generacijo uspešnih slovenskih glasbenikov. Z odliko je končal študij na Akademiji za glasbo v razredih profesorjev Matjaža Drevenška in Mihe Rogina. Svojo glasbeno pot je nadaljeval v Franciji, kjer se je izobraževal na Regionalnem konservatoriju v Versaillesu pri profesorju Vincentu Davidu in uspešno zaključil magistrski študij na prestižnem glasbenem konservatoriju v Parizu v razredu profesorja saksofona Clauda Delangla. Prav tako je opravil tudi dodiplomski študij komorne igre pri profesorju Laszlu Hadadyju. Redno nastopa na številnih glasbenih odrih po Sloveniji, Evropi in na Japonskem. Kot solist je nastopil z Dunajskimi simfoniki, Simfoničnim orkestrom Slovaškega radia, Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija in Orkestrom Slovenske filharmonije. V svoji dosedanji karieri je sodeloval z Ensemble Intercontemporain in priznanimi dirgentskimi imeni kot so En Shao, Matthias Pintscher, Anton Nanut in Marko Letonja. Gričar je prvonagrajenec številnih državnih in mednarodnih tekmovanj – TEMSIG, Marco Fiorindo, SVIREL, Mednarodno tekmovanje Nova Gorica itn. Za izjemne uspehe na glasbenem področju je prejel Škerjančevo nagrado Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, Prešernovo nagrado in Svečano listino za najboljše študijske dosežke Univerze v Ljubljani. Bil je večletni prejemnik Zoisove štipendije in štipendist Ministrstva za kulturo. Kot pedagog deluje na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, kjer poučuje saksofon in komorno igro.
Nicolas Arsenijevic je eden najbolj nadarjenih saksofonistov svoje generacije. Leta 2016 je diplomiral na glasbenem konservatoriju v Parizu (CNSM) v razredu profesorja Claudea Delanglea. Več let se je posvečal sodobni glasbi, tako izvirnim kompozicijam kot priredbam, tradicionalni glasbi in celo glasbenemu gledališču. Prejel je številne nagrade na mnogih mednarodnih tekmovanjih, kot so Evropsko tekmovanje mladih saksofonov Gap (Francija, 2008), mednarodno tekmovanje saksofonistov v Novi Gorici (Slovenija, 2011), mednarodno tekmovanje Chieri (Italija, 2011), tekmovanje Akademije v Flaineuju (Francija, 2012), mednarodno tekmovanje Sax Fest (Andora, 2015) in prestižno mednarodno tekmovanje Adolphe Sax (Dinant, Belgija, 2014). Redno nastopa v Parizu (Musée Jacquemard-André, Salle Cortot, Théâtre du Châtelet) in po vsej Evropi (Nizozemska, Škotska, Slovenija, Italija, Srbija in Črna gora). Poleg tega na gostovanjih poučuje na številnih mojstrskih tečajih v omenjenih državah. Arsenijevic je član več komornih zasedb (Quatuor Laloy, Saxback Ensemble, Kosmopolitevitch Orkestar in Oct'opus Ensemble). Njegovo sodelovanje z mladimi skladatelji na inštitutu IRCAM (Inštitut za raziskovanje in koordinacijo akustike in glasbe) in konservatoriju CNSMDP (glasbeni konservatorij v Parizu) je pripeljalo do glasbenih novitet, kot je »Four Bodies in Search of an Author«, ki je nastala v Parizu leta 2014. Nicolas Arsenijevic je Selmerjev glasbeni ambasador in laureat Fundacije Cziffra od leta 2013.
Matjaž Drevenšek (SI) je redni profesor za saksofon in prodekan na Akademiji za glasbo v Ljubljani, solist in komorni glasbenik, član Zagrebškega kvarteta saksofonov, Orkestra saksofonov SOS ter drugih zasedb, s katerimi nastopa po Evropi, Južni Ameriki, Aziji, Kanadi in ZDA. Kot solist igra z vodilnimi simfoničnimi in pihalnimi orkestri doma (Orkester Slovenske filharmonije, Simfonični orkester RTV Slovenija, Mariborska filharmonija, Orkester slovenske vojske, Policijski orkester) in v tujini (Orkester republikanske garde - Francija, Zagrebška filharmonija, Simfonični orkester in Big band HRT, Zagrebški solisti, Hrvaški komorni orkester in Simfonični pihalni orkester Hrvaške vojske – Hrvaška, Hongkonški festivalski pihalni orkester – Kitajska, Pihalni orkester Kraljeve severne visoke glasbene šole – VB, Pihalni ansambel Emory in Pihalni ansambel minnesotske univerze – ZDA). Sodeluje v žirijah na domačih in mednarodnih tekmovanjih mladih glasbenikov (Avstrija, Francija, Hrvaška, Italija, Latvija, Makedonija, Nemčija, Poljska in Srbija). Krstno je izvedel prek 50 skladb domačih in tujih avtorjev ter sodeloval pri 20 diskografskih izdajah. Predsedoval je Glasbenemu društvu Saksofonija, ki je poleti 2006 gostilo 14. svetovni kongres saksofonistov, in Zvezi glasbene mladine Slovenije. Od leta 2004 je umetniški vodja Mednarodnih srečanj saksofonistov in Mednarodnega tekmovanja saksofonistov v Novi Gorici.