MLADI TALENTI SCGV EMIL KOMEL IZ GORICE
Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici
Slovenski center za glasbeno vzgojo Emil Komel iz Gorice je živahna stvarnost v kulturnem dogajanju na Goriškem. V več kot šestdesetih letih svojega obstoja je vzgojil generacije mladih glasbenikov, ki so danes aktivni na različnih področjih kulturnega življenja. Razvil se je iz orglarske šole, ki jo je leta 1953 ustanovil goriški glasbenik Mirko Filej, sicer pa segajo začetki glasbenega šolstva na Goriškem v leto 1901, ko je tu zaživelo Pevsko in glasbeno društvo. Osrednja osebnost tistega zlatega obdobja je bil Emil Komel, po katerem nosi sedaj šola svoje ime. SCGV Komel je ustanova, ki vodi glasbeno šolo in je pobudnik koncertnih prireditev. Njeno delovanje se usmerja v osnovno glasbeno vzgojo predšolskih in šolskih otrok ter v reden študij instrumentov, solopetja in komplementarnih predmetov po programu italijanskih konservatorijev in slovenskih glasbenih šol. V njeno aktivnost sodijo tudi otroški in mladinski zbori, komorna in orkestralna igra, oddelek za klasični in sodobni balet, jazz oddelek in ljubiteljski ansambli. Obenem skrbi za dopolnilne dejavnosti, kot so izpopolnjevakni tečaji in seminarji za profesorje ter poletne delavnice za učence. S temi dejavnostmi se povezuje z delovanjem Zveze primorskih glasbenih šol, s katero sodeluje od leta 1988. Od leta 2006 je pobudnik pomladnega cikla koncertnih prireditev »Snovanja«, ki dajejo priložnost mladim izvajalcem in skupinam ter jih spodbujajo na začetkih njihove koncertne poti. V programu se predstavljajo najboljši učenci solisti, ki so bili v zadnjih mesecih prejemniki zlatih plaket na raznih državnih in mednarodnih tekmovanjih ter so se posebno dobro izkazali na revijah in državnih izpitih. Njihovi uspehi so hkrati odraz kvalitetnega dela njihovih profesorjev.
Program:
F. Seitz: Koncert op. 13, 1. stavek
Pavla Vezjak, violina
mentor: prof. Jurij Križnič
(zlato priznanje v kategoriji 1.a na Regijskem tekmovanju Primorske in srebrno priznanje na Državnem tekmovanju Temsig v Postojni)
J. Gregorc: Elegija
Makrina Quinzi, violina
mentor: prof. Jurij Križnič
(zlato priznanje v kategoriji 1.a na Regijskem tekmovanju Primorske in bronasto priznanje na Državnem tekmovanju Temsig v Postojni)
B. Andrés: Gavotte
Grandjany: Barcarolle
Vida Boškin, harfa
mentor: prof. Tatiana Donis
(zlato priznanje v kategoriji 1.a na Regijskem tekmovanju Primorske in bronasto priznanje na Državnem tekmovanju Temsig v Kopru ter srebrno prinanje na mednarodnem tekmovanju Svirél 2015)
A. Corelli: Sonata št. 3, op. 5, Preludij in Allemanda
Simone Sette, violina
mentor: prof. Frančišek Tavčar
(zlato priznanje v kategoriji A3 bis na tekmovanju Certamen musicum v Štarancanu)
T. Habe: Sentimentalni valček
Raffaele Martina, saksofon
mentor: prof. Tomaž Škamperle
(zlato priznanje v kategoriji A2 bis na tekmovanju Certamen musicum v Štarancanu)
A. Corelli: Sonata v e molu op. 5 št. 8, 1. in 2. stavek
Simon Gerin, violina
mentor: prof. Jurij Križnič
(srebrno priznanje v kategoriji 1b na Regijskem tekmovanju Primorske v Postojni in zlato priznanje v kategoriji A1 bis na tekmovanju Certamen musicum v Štarancanu)
J. Haydn: Sonata v F duru, 1. stavek
F. Chopin: Fantaisie-Impromptu op. 66
Michela Sbuelz, klavir
mentor: prof. Sijavuš Gadžijev
(zlato priznanje v kategoriji A2 bis na tekmovanju Certamen musicum v Štarancanu, zlato prinanje in 2. mesto na državnem italijanskem tekmovanju v mestu Riccione ter zlato priznanje in 2. mesto v kat 1.b na Primorskem tekmovanju mladih pianistov v Novi Gorici)
C. Saint-Saens: Allegro appassionato op. 43
Jurij Lavrenčič, violončelo
mentor: prof. Federico Magris
(odlično opravljen izpit 2. stopnje B2 na Konservatoriju Tartini v Trstu)
F. Liszt: Sonetto del Petrarca 104
F. Chopin: Etuda op. 10 št. 1 v C-duru
F. Chopin: Scherzo št. 3 op. 39 v cis-molu
Alessandro Villalva, klavir
mentor: prof. Sijavuš Gadžijev
(zlato priznanje in 1. mesto v kategoriji 2.a na Primorskem tekmovanju mladih pianistov v Novi Gorici)
Prisrčno vabljeni!
Vstopnine ni. Prostovoljni pripsevki so namenjeni za ohranjanje kulturozgodovinskega bisera.