KOLEDAR DOGODKOV

ZAKLJUČNI DOGODEK PROJEKTA ECHOS - ČEZMEJNI ODMEVI

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

klavir1

Dvoletni glasbeni projekt ECHOS-Čezmejni odmevi, financiran v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev, se približuje svoji končni postaji, ki se bo odvila prav pri nas doma. V veliki dvorani, bodo v torek, 21. aprila 2015 ob 20. uri nastopile štiri zasedbe čezmejnih zasedb mladih glasbenikov vključenih v festival 2013 & 2014. Poleg njih, ki bodo zaznamovali prvi del večera bo na sporedu tudi etno glasba slovenske glasbene skupine VRUJA. Več o samem projektu in sklepnem dogosku si lahko preberete tukaj.


PRVI DEL

Trio Valentina Danelon (violina), Karmen Štendler (kitara) &
Neža Torkar (harmonika)

Duo Kristina Seražin (saksofon) & Carolina Pérez Tedesco (klavir)

Duo Irena Rovtar (flavta) & Silvia Podrecca (harfa)

Godalni kvartet Accadémia (Mojca Fortin – violina, Beti Bratina – violina,
Gea Pantner Volfand – viola, Zoran Bičanin – violočelo)
& Carolina Pérez Tedesco (klavir)



DRUGI DEL

slovenska etno skupina Vruja
(tradicija glasbenih skupin iz slovenske Istre)



Vabimo vas, da še zadnjič ulovite utrip čezmejnega sodelovanja in
skupaj z nami zaključite glasbeno karavano ECHOS!

Vstop prost.

 - - - - - - - - - - - - - NASTOPAJOČI - - - - - - - - - - - - - - -


DanelonValentina Danelon je diplomirala z najboljšo oceno na Konservatoriju “Steffani “v Castelfrancu Venetu in pridobila diplomo iz glasbene pedagogike na Konservatoriju italijanske Švice. Opravila je več mojstrskih tečajev ter izpopolnjevanje iz violine na Milano Music Master School. Sodelovala je s priznanimi orkestri, med katere spadata tudi orkester Fundacije Veronske arene in La Fenice iz Benetk.

standlerKitaristka Karmen Štendler (1991) je diplomirala na ljubljanski Akademiji za glasbo pri prof. Andreju Grafenauerju, kjer trenutno končuje 2. letnik magistrskega študija. Je večkratna dobitnica zlatih plaket in nagrad na državnih in mednarodnih tekmovanjih ter prejemnica Prešernove nagrade Akademije za glasbo v Ljubljani.



Torkar IZSEKAkordeonistka Neža Torkar (1990) je diplomirala na Visoki šoli za glasbo Franz Liszt v nemškem Weimarju v razredu prof. Ivana Kovala, pri katerem nadaljuje magistrski študij. Kot solistka in članica komornih zasedb je prejela veliko število nagrad na pomembnih tekmovanjih. Izpopolnjevala se je pri priznanih harmonikarjih (J. Crabb, P. Parovel, L. Juhart, G. Bruin, J.Rättyä).

KRISTINA 2Saksofonistka Kristina Seražin (1990) je diplomirala na Konservatoriju za glasbo na Dunaju pri prof. Larsu Mlekuschu, po končani študijski izmenjavi na Visoki šoli za umetnosti Amsterdam pri prof. Arnu Bornkampu se je vrnila na Dunaj in pridobila magistrski naslov Bachelor of Arts. Študij nadaljuje na visoki šoli za glasbo in teater v Münchnu.

perezPo maturi na Znanstvenem liceju se je pianistka Carolina Pérez Tedesco vpisala na dveletno specializacijo na Konservatoriju v Trstu. Prejela je vrsto priznanj vključno s 1. nagrado na VI. reviji “I Giovani e l’Arte” Epte v Rimu. Kot Erasmusova štipendistka je študirala na dunajskem Konservatorium Privatuniversität. Od leta 2013 obiskuje Mednarodno akademijo za komorno glasbo v Devinu v duu z violončelom.



rovtar.podrecca 2AFlavtistka Irena Rovtar (1987), je z odliko diplomirala v razredu redne prof. Karoline Šantl Zupan, na Akademiji za glasbo v Ljubljani, Dve leti je igrala v Evropskem mladinskem orkestru (EUYO). Kar trikrat je bila prvonagrajenka na državnem tekmovanju, letos pa je prejela tudi zlato plaketo in prvo nagrado. Sodelovala je na številnih mednarodnih tekmovanjih in tako 2009 postala absolutna zmagovalka tekmovanja Svirel. Irena Rovtar je stalna članica Simfoničnega orkestra RTV Slovenija.

Harfistka Silvia Podrecca (1992) v Čedadu, je 2011 diplomirala na Konservatoriju za glasbo J. Tomadini v Vidmu, v letošnji sezoni pa se v okviru študijske izmenjave Erasmus izpopolnjuje na Visoki šoli za glasbo Robert Schumann v Düsseldorfu. Mlada harfistka posebno pozornost namenja tudi komorni igri v duu s harfistko Lauro Pandolfo.

GODALNI KVARTET ACCADEMIA & PIANISTKA CAROLINA PEREZ TEDESCO
9

Godalni kvartet Accadémia se je oblikoval leta 2009. Svoj prvi celovečerni koncert je izvedel leto kasneje in od takrat redno koncertira tako doma kot v tujini. Nastopali so z različnimi glasbeniki in s poljskim jazz saksofonistom G. Piotrowskim ob predsedovanju Poljske Evropski uniji. So prejemniki študentske Prešernove nagrade Akademije za glasbo Ljubljana in drugih pomembnih nagrad.

 - - - - - - - - drugi del - - - - - - - - - - - - 

Vruja
VRUJA
(2001) je glasbena skupina, ki nadaljuje tradicijo glasbenih skupin iz slovenske Istre, ki so v zadnjih desetletjih pustile globoko sled v poznavanju in popularizaciji glasbenega izročila Istre. Ime skupine je dialektalnega izvora in pomeni izvir, studenec. Sestava članov skupine je takšna kot je istrski polotok, večkulturni in večetnični prostor, zato ni čudno, da izvajajo in podajajo glasbeno tradicijo celotne Istre, in s tem predstavljajo vso raznolikost in zapuščino naših prednikov. Pri predstavitvi godčevskega izročila Severne Istre ostajajo člani ansambla zvesti glasbilom tipičnim za to področje, kot so vijulin (violina), bajs (istrski bas z dvema črevnatima strunama), klarin (klarinet) in remonika (harmonika). To zasedbo popestrijo še z dasko (deska za pranje perila). V taki zasedbi zagodejo najbolj znane plese Severne Istre, to so polka, valcer, šaltin, šete paši, cotič, manfrina, mazurka, štajra, vilota in dopaši. Glasbeno tradicijo iz Južne Istre skupina predstavi s tipičnimi glasbili tega področja kot so vela i mala sopela ali roženica (lesena pihala z dvojnim trsnim jezičkom), meh ali mih (istrske dude), šurle (dvojno piskalo z enojnim trsnim jezičkom). 

Alenka Kranjac
, glas , deska
Marino Kranjac, glas, violina, dude, kitara, mandolina, sopele
Rok Kleva Ivančić, violina, glas
Peter Kaligarič, harmonika
Gabrijel Križman, glas, kitara, mandola, flavta
Gorast Radojević, istrski bajs, električna bas kitara

 

 

Kulturni dom Nova Gorica,
Bevkov trg 4, SI-5000 Nova Gorica
T: + 386 5 335 40 10

Kulturni dom Nova Gorica je član
Art kino mreža Slovenije Europa Cinemas KUDUS
 
Občina Ministrstvo za kulturo Radio Koper Radio Robin Hit US embassy