Glasba z vrtov sv. Frančiška 2020

KAPELA burbonke 1

V mesecu maju in juniju v prijetnem okolju Frančiškanskega samostana Kostanjevica v Novi Gorici odmeva glasba cikla Glasba z vrtov svetega Frančiška. Duhovno moč tega izjemnega kulturnozgodovinskega bisera, ki se dviguje na markantni točki nad Novo Gorico in se obenem spogleduje s sosednjo Gorico, želimo oplemenitili še z glasbo. V sedmih izbranih glasbenih večerih tako izpostavljamo slovensko in ožje goriško, zamejsko in italijansko glasbeno ustvarjalnost ter poustvarjalnost. Priložnost na tem mestu ponujamo že uveljavljenim domačim in italijanskim glasbenikom, predvsem pa mladim glasbenim talentom, zlasti tistim z naših »goriških vrtov« z obeh strani meje, ki šele začenjajo svojo glasbeno pot.

Zaradi slabe epidemiološke slike vezane na Covid-19 smo bili leta 2020 in 2021 primorani v odpoved tega priljubljenega glasbenega cikla. XXVI. sezono tako prenašamo v naslednje leto, ko bomo lahko na polna pljuča prerojeni  ponovno zadihali življenje in vse kar nam le to lepega prinaša.
#OstanimoZdravi

Partner: