NOVICE

Slovesnost ob kulturnem prazniku pred polno dvorano

Big image alt
foto: Matej Vidmar

8. februar, praznik kulture, ni več tako samuomeven dogodek, kot še pred nekaj leti. Sredstva za podpora ustvarjalcev na vseh področjih strmo padajo in tudi Kulturni dom Nova Gorica vstopa v novo proračunsko leto s krepko zmanjšanimi sredstvi. Ta dejstva pa niso mogla pokvariti prazničnega vzdušja, ki je zajelo našo dvorano. ob spominih na bogatih 35 let, ki so mlado Novo Gorico začrtala na zemljevidu pomembnih slovenskih koncertnih, razstavnih in filmskih prizorišč. Pred občinstvom, med katerimi so bili mnogi, ki spremljajo programe Kulturnega doma že od samega začetka, so se zvrstili govorci (direktorica Pavla Jarc, župan MONG Matej Arčon in slavnosti govornik Mitja Rotovnik, nekdanji direktor Cankarjevega doma), filmski utrinki z izjavami najtesnejših sodelavcev ter nastopi mladih ustvarjalcev s področja glasbe in plesa, igralci SNG Nova Gorica pa so prepletli večer s spomini Prešernovih sodobnikov. Druženje se je nadaljevalo še pozno v noč in mnogi (še posebej pevci) kar niso mogli zapustiti prijetnega prizorišča.

Vsem, ki so prispevali svoj delež, se najlepše zahvaljujemo za sodelovanje, kakšno bo praznovanje čez pet let pa glede na negotove družbene razmere lahko samo ugibamo.

Vtise s prireditve si lahko ogledate v naši FOTOGALERIJI.