Odprte so prijave na Poletno šolo saksofona!

Big image alt

Navkljub negotovim časom, ki nam še kako krojijo življenje in delo, v Kulturnem domu Nova Gorica z optimizmom zremo v prihodnost. Na današnji dan tako javno odpiramo prijave v Poletno šolo saksofona, ki se bo odvila znotraj letošnjega 24. mednarodnega srečanja saksofonistov v Novi Gorici – SAXGO21. Med 27. junijem in 1. julijem 2021 razpisujemo delavnici klasičnega in jazz saksofona ter mojstrski tečaj kompozicije in improvizacije s Stevom Lehmanom. Poletna šola je primerna za udeležence od 4. razreda nižje glasbene šole dalje, potekala pa bo v prostorih Glasbene šole Nova Gorica in atriju Mestne občine Nova Gorica. Prijava poteka prek e-obrazcev:

100x100 delavnice obrazec prijavnicaklasicni            100x100 delavnice obrazec prijavnicajazz            100X100 delavnice obrazec prijavnicalehman

Po 15 letih uspešnega vodenja in krmarjenja se pod 24. mednarodno srečanje saksofonistov v Novi Gorici – SAXGO21 ne bo podpisal profesor Matjaž Drevenšek, dolgoletni umetniški vodja festivala in Poletne šole saksofona. V vseh teh letih se je pod znamko SAXGO zvrstilo mnogo imenitnih in eminentnih profesorjev, koncertistov, raziskovalcev in performerjev. Dandanes je Mednarodno srečanje saksofonistov - SAXGO prepoznavno po vsem svetu, k čemur je zagotovo pripomoglo tudi 9 edicij Mednarodnega tekmovanja saksofonistov v Novi Gorici. Je simbol kakovosti, inovativnosti, kreativnosti in interdisciplinarnosti. Z globokim spoštovanjem, odgovornostjo in izjemno hvaležnostjo, si bosta Drevenškova naslednika, Jan Gričar in Boštjan Simon, prizadevala, da bo SAXGO tudi v prihodnosti ostal sinonim kakovosti, povezovalnosti in dobrega druženja. Nekdanja udeleženca Poletne šole saksofona, ki sta si svojo pot dodobra utrla tako doma kot v tujini, smo povabili k pogovoru glede SAXGO načrtov v bližji in daljni prihodnosti. Spoznajte ju od blizu:

- pogovor z Janom Gričarjem, umetniškim vodjo za klasični saksofon in

- pogovor z Boštjanom Simonom, umetniškim vodjo za jazz saksofon in improvizacijo.

Delavnici, ki sta primerni za udeležence od 4. razreda nižje glasbene šole dalje, bosta potekali v prostorih Glasbene šole Nova Gorica med ponedeljkom, 27. junija in četrtkom, 1. julija 2021. Prenos spletnega mojstrskega tečaja kompozicije in improvizacije s Stevom Lehmanom pa bo potekal v živo, v četrtek, 1. julija 2021, v atriju Mestne občine Nova Gorica. Kotizacija za štiridnevni delavnici je 90 € oz. 81 €, za mojstrski tečaj kompozicije in improvizacije pa 30 €. Udeleženci delavnice in mojstrskega tečaja bodo ob zaključku prejeli potrdilo o udeležbi.Letošnje 24. Mednarodno srečanje saksofonistov v Sloveniji – SAXGO21 prinaša sedemdnevni festival, o katerem bomo podrobneje spregovorili kasneje, in Poletno šolo saksofona, ki ponuja delavnico klasičnega saksofona (mentorji: Matjaž Drevenšek, Miha Rogina, Jan Gričar) in delavnico jazz saksofona (mentorja: Daniele D'Agaro in Boštjan Simon) ter spletni mojstrski tečaj kompozicije in improvizacije z ameriškim saksofonistom in skladateljem Stevom Lehmanom
.