ČRTE V PESKU, r. Francis Alÿs (Irak, 2019)

Ploščad Silvana Furlana

Sandlines the Story of History 1

Črte v pesku (Sandlines, The Story Of History, Irak, 2019, 61 min.)
V primeru dežja projekcija filma odpade.

Režija: Francis Alÿs
Scenarij: Francis Alÿs
Igrajo: Mohamed, Ali, Demoa, Younis, Sa'ef, Amudi, Bachar

Francis Alÿs zadnjih dvajset let pripravlja številne projekte v sodelovanju z lokalnimi skupnostmi po vsem svetu. Z otroki iz gorske vasice blizu Mosula uprizorijo stoletje iraške zgodovine od tajnega sporazuma iz leta 1916 do obdobja terorja, ki ga je leta 2016 vzpostavila Islamska država. Otroci zasedejo zgodovinske vloge in s skromnimi rekviziti pričarajo zgodbo o zgodovini, s spoznavanjem preteklosti pa začenjajo lažje razumeti lastno sedanjost.

Slovensko premiero filma smo pripravili v sodelovanju s festivaloma Kino Otok in Poklon viziji.

Filmi so opremljeni s slovenskimi podnapisi. Vse projekcije so brezplačne ter se pričnejo ob 21. uri. Število mest je omejeno. V primeru slabega vremena projekcije odpadejo. Zaradi zmanjševanja možnosti prenosa okužbe s Covid-19 obiskovalce prosimo, da...

MONG z napisom MALI GP 325X80

GO 2025 ECOC color MIKRO