NEDELJKO DJORDJEVIĆ, trobenta in RADA PEĆANAC, klavir

Vila Vipolže, Goriška Brda

Nedeliko Djordevic splet naslovna

.

Nedeljko Djordjević se je rodil v Prizrenu leta 1994. Trobento je začel igrati pri trinajstih letih. Študij je zaključil na Visoki šoli za glasbo "Dr. Vojislava Vuckovića" v Beogradu pri profesorju Vladimiru Polikarpovu. Trenutno pa je študent tretjega letnika Fakultete za glasbo v Beogradu v razredu profesorja Mladena Djordevića. Izpopolnjeval se je na različnih mojstrskih tečajih priznanih profesorjev in se udeležil mnogih mednarodnih tekmovanj, kjer je prejel številne nagrade in priznanja. Mladi glasbenik ima za seboj že veliko samostojnih nastopov v Kolarcu, Beograjski filharmoniji, Študentskem kulturnem centru in drugje. Poleg tega nastopa tudi v komornih zasedbah in različnih orkestrih (orkester akademije, Radijski simfonični orkester, Beograjski pihalni orkester, Orkester Študentskega kulturnega centra itd.).

Koncert je nastal v sodelovanju z Vilo Vipolže in italijanskim društvom Progetto Musica.

Vstop je prost.