Marko Hatlak & Kapobanda

Klemen Bračko, violina
Tadej Kampl, kontrabas
Miha Meglič, kitara

Koncert sodi v okvir 23. edicije festivala Med zvoki krajev - Nei suoni dei luoghi,
ki ga organizira društvo Progetto Musica iz Vidma (I).

SPLETNI NAKUP VSTOPNIC

Etno zasedba Marko Hatlak & Kapobanda združuje pod svojim imenom harmonikarja in vokalista Marka Hatlaka, violinista Klemna Bračka, kontrabasista Tadeja Kampla in kitarista Miho Megliča. Večinoma prekaljeni v Terrafolku in tudi uveljavljeni solisti, ti štirje glasbeniki navdušujejo s prepletom različnih slogov. Poslušalcem predstavljajo skladbe iz celotnega Balkana, črpajo iz zapisov klasičnih kompozicij, tanga in klezmerja, na njihovem repertoarju pa so tudi ljudske skladbe severnih dežel. Skupni imenovalec na prvi pogled raznolikih slogov, razpoloženja in energičnosti skladb predstavlja vrhunska interpretacija klasično in jazzovsko izšolanih članov zasedbe.

progettomusica logo rgb web