2017

11. FESTIVAL GORNIŠKEGA FILMA: Vse poti vodijo na Škotsko, 9'; Pesem za jutri, 26'; Fanta v Bugabujih, 18'; Dodova sreča, 28'

Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

FGF11 banner nova gorica 17 01 12

Potohodci desni gumb

5F Photo film All Roads Lead to Scotland

Vse poti vodijo na Škotsko
Država: Združeno kraljestvo
Trajanje: 10 min
Režiser: Matt Pycroft
Kategorija: Alpinizem, Filmi
Nasprotja se privlačijo; tako bi najbolje opisali navezo Nicka Bullocka in Tima Neilla. Muhave razmere, značilne za škotsko zimsko plezanje, so pogosto krive za slabo voljo, a misel na to, da bosta morda odkrila skriti biser, oba neustavljivo privlači.

6F Photo film Song for tomorow

Pesem za jutri
Država: Nemčija, Kitajska
Trajanje: 26 min
Režiser: Franz Walter
Kategorija: Filmi, Plezanje
Pesem za jutri nas popelje v dolino Qingfeng v prvem in največjem narodnem parku na Kitajskem. Tukaj do zdaj ni plezal še nihče in Mayan Smith-Gobat, Ting Xiao, Liu Yongbang in Ben Rueck so prvi, ki so dobili dovoljenje za raziskovanje teh navpičnih velikanih.

7F Photo film Boy in the Bugs

Fanta v Bugabujih
Država: ZDA
Trajanje: 18 min
Režiser: Zachary Barr
Kategorija: Filmi, Plezanje
Will Stanhope in Matt Segal sta vrhunska plezalca, ki sta se specializirala za plezanje poči. Pridružite se jima v epskem boju z izjemno zahtevno smerjo, ki sta ji v kanadski divjini posvetila kar štiri leta.

8F Photo film Dodos Delight

Dodova sreča
Država: ZDA
Trajanje: 28 min
Režiser: Josh Lowell
Kategorija: Filmi, Plezanje
Spakirajte piščal in se pripravite na noro jadralno avanturo po arktičnem krogu na krovu Dodove sreče. Sean Villanueva O'Driscoll, Ben Ditto ter brata Nico in Olivier Favresse vas vabijo na nepozabno glasbeno popotovanje po odprtih morjih in nepreplezanih stenah.
NAPOVEDNIK

Več o festivalu na https://gorniski.si/prog/

Več o celotnem programu v okviru 11. festivala gorniškega filma v Novi Gorici na:

Četrtek 23. 2. 2017, ob 18.00 – sklop filmov: Plošča, Bazni tabor pod Everestom, Domovina smučanja, Čudovita narava - Navadni kameleon

Četrtek 23. 2. 2017, ob 20.00 – sklop filmov: Vse poti vodijo na Škotsko, Pesem za jutri, Fanta v Bugabujih, Dodova sreča

Petek 24. 2. 2017, ob 18.00 – Nagrajeni filmi 11. festivala gorniškega filma (Več različnih filmov.)

Sobota 25. 2. 2017, ob 18.00 in ob 20.00 – Nagrajeni filmi 11. festivala gorniškega filma (Več različnih filmov - nagrajeni filmi bodo znani 24. februarja 2017, ob 12.00,
na podelitvi v Cankarjevem domu v Ljubljani.)

.

Vstopnina: posamezni sklop filmov 5 €