2017

KAREL BIZJAK: ŽIVLJENJE NA NOŽNI POGON, potopisno predavanje ob 50-letnici kolesarskih popotovanj

Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

...

Kolesarski navdušenec Karel Bizjak, ki je mladost preživel na Postojnskem, že dolga leta pa živi v Vrtojbi, je praznoval 50 let, odkar se je leta 1966 prvič podal na daljšo pot po takratni Jugoslaviji. Od tedaj je prekolesaril že toliko kilometrov, da bi lahko desetkrat obkrožil Zemljo. Na pedalih je obiskal veliko zanimivih delov sveta, med drugimi Severno Afriko, Kubo, Indokino, Mehiko, Tibet, Severno in Južno Ameriko ter velik del Evrope. Letošnje poletje je obletnico zaokrožil skupaj z vnukom, s katerim je potoval po razgibani pokrajini južne Norveške. S sliko in besedo bomo obudili njegove kolesarske, pa tudi planinske dogodivščine ter mu nazdravili ob njegovem 70. rojstnem dnevu.

Svoje koščke v pisanem mozaiku popotnih spominov bodo prispevali gostje:

Andrej Koren, sopotnik na prvem popotnem podvigu,
Franc Modrijan, planinski vodnik, bivši načelnik Mladinskega odseka Planinskega društva Nova Gorica,
Igor Manfreda, pobudnik in načrtovalec kolesarskih vzponov
Rastko Žefran, bivši predsednik Kolesarskega kluba Bišport,
sin Primož in vnuk Bit.

Po predavanju vabljeni na druženje ob domačih dobrotah!

Vstopnina: 5 €
Med obiskovalci bomo izžrebali prejemnika nagrade trgovine BISPORT iz Nove Gorice!

Nakup vstopnic: vsak delavnik med 10.00 - 13.00, 14.00 - 16.00 in uro pred pričetkom prireditev.
Spletna prodaja: https://kulturnidom-ng.kupikarto.si/index.php