LIKOVNA ŠOLA V MESTNI GALERIJI NOVA GORICA

LS 1 odrasli 2016 2017 web

V Mestni galeriji Nova Gorica nadaljujemo z Likovno šolo, ki je pričela z delovanjem februarja 2016 na pobudo akademskih kiparjev in likovnih mentorjev Katje Oblak, Anje Kranjc in Julija Borštnika. Celoletni izobraževalni program likovnega snovanja, ki smo ga zastavili v sodelovanju z društvoma Stvarnost in TAAK, bo v novem šolskem letu potekal pod strokovnim vodstvom akademskih kiparjev Julija Borštnika, Katje Oblak in gostujočih mentorjev. Šola vzpostavlja redni program spoznavanja osnov likovne umetnosti: risanja, kiparstva, slikarstva in z njimi povezanih znanj. Namenjena je vsem generacijam, ne glede na likovno predznanje.

Program za mlade in odrasle

4-letni program poteka enkrat tedensko in vključuje vodeno ateljejsko delo na področjih slikarstva, kiparstva in risbe ter vključuje (krajša) predavanja iz področij umetnostne zgodovine in likovne teorije. Namenjen je vsem generacijam z zanimanjem za umetnost, ne glede na predznanje. Vabljeni tudi vsi, ki vas zanima priprava za vpis na Akademijo za likovno umetnost in oblikovanje ali sorodne visokošolske programe.

Ustvarjalni program obsega tri šolske ure na teden.
Urniki bodo oblikovani na začetku šolskega leta na podlagi prijav.

LS 1 otroci 2016 2017 webProgram za otroke
(od 6 do 13 let)

Program za otroke (od 6. do 13. leta) je prav tako osnovan na enkrat tedenskem ateljejskem delu in izvajan na igriv način. Združuje domišljijsko ustvarjanje na izbrane teme (prazgodovina, antika, likovna dela iz zgodovine, zgodbe iz vsakdana ipd.) z učenjem osnov risanja, kiparjenja in slikanja.
Ustvarjalni program (kip, slika, animacija) obsega dve šolski uri na teden.

Vpis za obe skupini je odprt do 30. septembra 2021.

Likovna šola bo potekala v novogoriški Mestni galeriji Nova Gorica in v prostorih Šolskega centra v Novi Gorici od oktobra 2020 do junija 2021.

Prijave sprejemamo na tel. št. 05 335 40 15 oz. po e-pošti na naslov mestnagalerija@kulturnidom-ng.si.
Za vsebinske informacije pa vam je na voljo Julij na tel. št. 051 237 407, lahko pa pišete na FB profil: facebook.com/LikovnaSolaMGNG/.

CENA:
Program za odrasle in mlade od oktobra 2021 do junija 2022:

• letna šolnina: 360 eur za 31 srečanj (45 eur na mesec),

• letna šolnina za dijake in študente: 280 eur (35 eur na mesec).*

Otroška skupina od oktobra 2021 do junija 2022:

• letna šolnina: 200 eur za 31 srečanj (25 eur na mesec).*

* Plačilo letne šolnine je možno v enem, dveh ali treh obrokih!

Sponzor:
Goriske opekarne