O Mestni galeriji Nova Gorica

foto ogaleriji

"Resnica je grda. Umetnost imamo zato, da ne bi propadli zaradi resnice." (Nietzsche)

Mestna galerija Nova Gorica, ki domuje v stavbi Slovenskega narodnega gledališča Nova Gorica, je bila ustanovljena leta 1997. Sprva je delovala pod okriljem Goriškega muzeja. Od leta 2000 je vključena v javni zavod Kulturni dom Nova Gorica. Z vsebinsko izbranim in premišljenim razstavnim programom predstavlja prepoznavno likovno središče v Sloveniji.

Specifična krožna oblika galerijskega prostora, ki meri 361 m2, umetnikom predstavlja poseben ustvarjalni izziv in omogoča zelo intimno izkušnjo z umetninami. Poleg bogatega razstavnega programa, ki zajema vse zvrsti sodobne vizualne umetnosti, je Mestna galerija Nova Gorica tudi prizorišče najrazličnejših predavanj na temo sodobnih vizualnih umetniških praks, otroških likovnih ustvarjalnic za najrazličnejše starostne stopnje in javnih vodstev po razstavah.

Kje smo

Mestna galerija Nova Gorica
Trg Edvarda Kardelja 5
5000 Nova Gorica