SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Z željo, da bi sodobno umetnost približali čim širšemu krogu obiskovalcev, v Mestni galeriji Nova Gorica poleg bogatega razstavnega programa ter razvejanega pedagoškega programa z ustvarjalnicami za otroke in javnimi vodstvi po razstavah pripravljamo različna strokovna predavanja na temo sodobnih umetniških praks in predstavitve aktualnih umetniških projektov v okviru Soočanj s sodobno vizualno umetnostjo.

Vsi ti dogodki povezujejo različne generacije in izobraževalne institucije, s čimer si prizadevamo, da bi bila naša galerija prostor iskanja, odkrivanja in sprejemanja različnih pristopov v sodobni vizualni umetnosti.

• 15. september 2020 ob 19.00
    Mestna galerija Nova Gorica

Peter Cerovšek: Predstavitev projekta Obrazi analognega / Kvantizacija rdeče in umetnika Mihe Vipotnika
Predavanje iz cikla Soočanja s sodobno vizualno umetnostjo je nastalo kot stalno sodelovanje med Mestno galerijo Nova Gorica in SCCA-Ljubljana.

• 13. oktober 2020 ob 19.00
    Mestna galerija Nova Gorica

Jasna Jernejšek: »Za crknit smešno«. Od groteske do komedije v sodobni fotografiji

• 22. december 2020 ob 18.00