Soočanja s sodobno vizualno umetnostjo

Z željo, da bi sodobno umetnost približali čim širšemu krogu obiskovalcev, v Mestni galeriji Nova Gorica poleg bogatega razstavnega programa ter razvejanega pedagoškega programa z ustvarjalnicami za otroke in javnimi vodstvi po razstavah pripravljamo različna strokovna predavanja na temo sodobnih umetniških praks in predstavitve aktualnih umetniških projektov v okviru Soočanj s sodobno vizualno umetnostjo.

Začnemo v septembru. Decembrska Soočanja se iz Mestne galerije Nova Gorica seli na grad Kromberk, kjer bomo skupaj z Goriškim muzejem predstavili knjižno publikacijo o 70-letni likovni ustvarjalnosti v Novi Gorici. Nadaljnja tri Soočanja, ki se bodo zvrstila januarja, februarja in marca  2018, pa nastajajo kot stalno sodelovanje med SCCA-Ljubljana in Mestno galerijo Nova Gorica. Sodelavci SCCA, umetnostni zgodovinarji, kuratorji in kritiki bodo predstavili izbrana poglavja, teme, kuratorske strategije, načine dela in problematike, ki jih danes nagovarja sodobna umetnost.

Vsi ti dogodki povezujejo različne generacije in izobraževalne institucije, s čimer si prizadevamo, da bi bila naša galerija prostor iskanja, odkrivanja in sprejemanja različnih pristopov v sodobni vizualni umetnosti.

• 19. september 2017 ob 19.00
    Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

Novicam se ne odpovemo!
Predstavitev projekta, ki so ga za paviljon Republike Slovenije na 57. Beneškem bienalu pripravili Nika Autor, Andreja Hribernik, Ciril Oberstar in Andrej Šprah.

• 23. januar 2018 ob 19.00
    Mestna galerija Nova Gorica

Avtorski kratki film, kratki filmi kot umetniška dela
Projekcija s komentarjem selektorja Petra Cerovška
Predavanje iz cikla Soočanja s sodobno vizualno umetnostjo je nastalo kot stalno sodelovanje med Mestno galerijo Nova Gorica in SCCA-Ljubljana.

• 27. februar 2018 ob 19.00
    Mestna galerija Nova Gorica

Lara Plavčak: Estetika žalostne punce in performativnost čustev na spletu, predavanje

• 13. marec 2018 ob 19.00