Soočanja s sodobno vizualno umetnostjo

Z željo, da bi sodobno umetnost približali čim širšemu krogu obiskovalcev, v Mestni galeriji Nova Gorica poleg bogatega razstavnega programa ter razvejanega pedagoškega programa z ustvarjalnicami za otroke in javnimi vodstvi po razstavah pripravljamo različna strokovna predavanja na temo sodobnih umetniških praks in predstavitve aktualnih umetniških projektov v okviru Soočanj s sodobno vizualno umetnostjo.

Vsi ti dogodki povezujejo različne generacije in izobraževalne institucije, s čimer si prizadevamo, da bi bila naša galerija prostor iskanja, odkrivanja in sprejemanja različnih pristopov v sodobni vizualni umetnosti.

• 5. december 2018 ob 19.00

Marko Pogačnik: Slovenija Čudežna
Predstavitev knjige, ki ponuja neobičajen in poglobljen vpogled v slovenski kulturni in duhovni prostor in kaže na obstoj številnih vidikov domačega prostora, katerim se še nismo čudili in ki jih prebivalci te lepe dežele prepogosto spregledamo.

• 19. februar 2019 ob 19.00
    Mestna galerija Nova Gorica

Jasna Jernejšek: Balzamirana lepota. »Umri mlad, da boš lepo truplo.«, predavanje
Predavanje iz cikla Soočanja s sodobno vizualno umetnostjo je nastalo kot stalno sodelovanje med Mestno galerijo Nova Gorica in SCCA-Ljubljana.

• 13. marec 2019 ob 19.00
    Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

Kustosova soba. Igor Zabel: Kako narediti umetnost vidno? (Slovenija, 2018, 64 min.)
režija: Damjan Kozole

Dokumentarni film je posvečen umetnostnemu zgodovinarju in kustosu Igorju Zabelu (1958–2005) in se osredotoča na njegovo delovanje v polju likovne umetnosti od konca osemdesetih do njegove smrti.

• 19. marec 2019 ob 19.00
    Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica

Od tu dalje, onkraj in še dlje ali Kratki film kot filmski format eksperimentiranja, pogovor z ustvarjalcem Petrom Cerovškom

• 17. april 2019 ob 19.00